تبلیغات
حجاب سنتر - لباس نازک در روایات
"حجاب برتر، به زنان ما عفت، به مردان ما غیرت و به جامعه ما عزت می بخشد "

 

 

برای امروز هم یک سری روایت در مورد حجاب جمع کردم که البته یه کم تخصصی تره. این بار روایاتی که درباره لباس های نازک بود براتون گذاشتم. امیدوارم بتونیم بهشون عمل کنیم.

1- در روایت است که برای پیامبر چند قواره پارچه آوردند پیامبر قواره ای را به یكی از یاران خود داد و به او فرمود كه این را دو قسمت كن: قسمتی را برای خود جامه كن و قسمت دیگر آن را به همسرت بده تا برای خود روسری كند. بعد به وی فرمود: به همسرت بگو برای این پارچه آستری فراهم كند تا بدن وی از زیر آن نمایان نباشد.

2 - رسول خدا (صلی الله علیه واله) فرمودند: هلاكت زنان امت من در دو چیز است: «طلا و لباس نازك‌‌».

3 - حضرت علی(ع) فرمودند: بر شما باد بر پوشیدن لباس ضخیم؛ چرا كه هركس لباسش نازك باشد، دینش نازك است.

4 - اسماء دختر ابوبکر و خواهر عایشه به خانه پیغمبراکرم(ص) آمد درحالی که جامه‌های نازک و بدن نما پوشیده بود.رسول اکرم(ص)روی خویشرا ازوی برگرداند و فرمود:ای اسماء همین که زن به حد بلوغ رسید سزاوار نیست چیزی از بدن او دیده شود مگر ازمچ دست به پایین و صورتش.

5 - امام صادق(ع) میفرمودند:«سزاوار نیست زن مسلمان لباسی بپوشد كه بدن وی را نمیپوشاند»

6 - رسول خدا ( صلىالله علیه وسلم) فرمود : دو دسته از اهل دوزخ می باشند که نظیر آنها را ندیده ام ؛ یکی از آن ها جماعتی است که تازیانه هایی در دست دارند که به دم گاو شباهت دارد و مردم را با آن تازیانه می زنند ( اشاره به قدرتمندان و حاکمان ظالم است که دشمن بشریت می باشند ) دسته ی دوّم : زنانی هستند که هر چند به ظاهر لباس پوشیده اندولی در حقیقت عریان می باشند و رقاصی می کنند و موهای سرشان را در یک جا جمع می نمایند که بسان کوهان کج شتر ها می ماند ، این زنها داخل بهشت نخواهند شد و حتی از بوی بهشت که از فرسنگها معلوم است و به مشام می رسد نیز محروم خواهند شد.

احادیث واقعا در این زمینه زیاده که من سعی می کنم در هر پست به تعدادی از اونا اشاره کنم

امیدوارم با نظراتتون به بهتر شدن این وبلاگ کمک کنید.

طبقه بندی: حجاب در روایات، 
برچسب ها: لباس نازک، لباس بدن نما، احادیث لباس نازک، عریانی مدرن، لباس کوتاه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 18 مهر 1390 | توسط : مبین | نظرات()