تبلیغات
حجاب سنتر - ترفند سیاه
"حجاب برتر، به زنان ما عفت، به مردان ما غیرت و به جامعه ما عزت می بخشد "


سلام

لباس و پوشش جزئی جدایی ناپذیر از زندگی بشر بوده و همیشه از زمان خلقت انسان موضوع پوشش مطرح بوده است.

اگر به عکس های قدیمی تر نگاهی انداخته باشید ، حتی به پوشش متفاوت زنان اروپایی در سالهایی نه چندان دور و حجاب داشتن آنها پی می بریم.

لباسهایی که نشانه فرهنگ و ملیت آنها بوده و هر چند مسلمان نبودند اما دارای پوشش کامل و مناسبی بودند.

در کشور هایی مانند ترکیه، آذربایجان، هند و پاکستان گرفته تا کشور هایی مانند فرانسه و انگلستان.

با به وجود آمدن تغییرات در کشورهای دنیا و مخصوصا کشورهای تازه متولد شده، مانند آمریکا، نوع پوشش آنها نیز کم کم دستخوش تغییراتی شد و اروپاییان نیز به این تغییر تن دادند.

کشور های متعصب تر و اصیل تر مانند کشورهای ترکیه و ... به این فرهنگ وارداتی تن نمی دادند و به فرهنگ خود پایبند بودند.

اما ترفند های دشمنان باعث شد تا کشوری مانند ترکیه که حتی زنان ارمنی و مسیحی آن نیز از روبنده و لباس پوشیده استفاده می کردند به دام این بلا افتاده و تن به ترک حجاب دهند.

یکی از این ترفند ها کاری بود که آتاتورک با مردم ترکیه کرد که هم عبرت آمیز است و هم دانستن آن برای مقابله با ترفندهای دشمن لازم و ضروری است.

آتاتورک که خود را به وجود آورنده ترکیه جدید می دانست به علت غرب زدگی شدید به کارهایی دست زد که یکی از آنها کشف حجاب بود.

اما مردم غیور و بافرهنگ ترکیه هرگز به این ننگ تن نمی دادند و با این سیاست، به شدت مخالفت می کردند

وقی آتاتورک با مخالفت عمومی روبرو شد دست به اقدامی عجیب زد، اقدامی که باعث شد بدون هیچ گونه سرو صدایی کشف حجاب در آن کشور شایع شود.

او اقدام به انتشار اعلامیه ای بدین شرح کرد:

«به هم میهنان شریف از هر دین و مذهب درسر تا سر ترکیه ابلاغ می شود از این تاریخ بانوان درسرتاسر ترکیه مختارخواهندبود تا با هر پوششی که صلاح می دانند در ملا عام حاضر و رفت و آمدکنند لیکن جهت حفظ حرمت خانواده های شریف وبانوان پاکدامن ترکیه به نیروهای انتظامی دستور اکید داده شده است تابرای پاسداری از عفت عمومی از تردد زنان روسپی(بدکاره، فاحشه) بدون پوشیدن حجاب روبنده مطلقا جلوگیری به عمل آورده و متمردین را بازداشت و در دادگاه های صالحه محاکمه وشدیدا تنبیه نمایند»

از آن به بعد درترکیه هیچ زنی باحجاب روبنده دیده نشد و متعصب ترین مردان ترکیه نیز نه اعتراضی کردند و نه مانع خروج همسر و دختران خود از خانه شدند!!!!!

باید از تاریخ عبرت گرفت تا به این نوع ترفندها گرفتار نشویم.

برچسب ها: ترفند، آتاتورک، کشف حجاب، حجاب ترکیه، حجاب اروپا، حجاب در جهان، ترفند حجاب، ترفند سیاه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 25 اسفند 1390 | توسط : مبین | نظرات()