تبلیغات
حجاب سنتر - حجاب فرع نیست
"حجاب برتر، به زنان ما عفت، به مردان ما غیرت و به جامعه ما عزت می بخشد "

 

 

آیت‌الله خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست اولین نماز جمعه سال ۹۱: حجاب یک مسئله فرعی نیست و اصلی شده است.

وی دفاع از اجرای احکام دین را مصداق دفاع از دین دانست و گفت: ماموریت نظام اسلامی اجرای احکام دین است و دین باید با همه ابعادش که برنامه زندگی است اجرا شود. لذا آن کس که مدافع دین است باید تمام احکام دین برای آن مهم باشد از جمله این احکام حجاب و عفاف است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران افزود: عفاف و حجاب از مسلمات رکن دین خدا در قرآن است بنابراین حجاب یک مسئله فرعی نیست و اصلی شده است.

وی افزود: کشوری که می خواهد با اسلام و دین لج کند می‌گوید حجاب ممنوع است مانند آذربایجان. و کشوری که می‌خواهد با مسلمانان آشتی کند می‌گوید حجاب آزاد است. بنابراین حجاب نمادی از اسلام شده است.

خاتمی با بیان اینکه بی‌حجابی گناه بزرگ اجتماعی است گفت: بی‌حجابی ضربه به امنیت روانی و اخلاقی جامعه وارد می‌سازد و دخترانی هم که حجاب را رعایت نکنند به رشد علمی نمی‌رسند و افتخار خانواده خودشان هم نمی‌شوند و آینده درخشان با حفظ حجاب شکل می‌گیرد.

وی کار فرهنگی را برای حفظ حجاب موثر دانست و گفت: این تهمت است که هر وقت بحث از حجاب می‌شود می‌گویند یعنی بگیر و ببند. این تعبیر درستی از حجاب نیست.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران خطاب به مجریان فرهنگی و اجرایی کشور گفت: دفاع از دین حکم خداست لااقل طوری حرف نزنید که حکم خدا و علمایی که دغدغه اجرای احکام دین را دارند تحقیر شود.

برچسب ها: نماز جمعه، جمعه تهران، عفت عمومی، نماز زن، نماز حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 5 فروردین 1391 | توسط : مبین | نظرات()