تبلیغات
حجاب سنتر - یک زن و دو هوا
"حجاب برتر، به زنان ما عفت، به مردان ما غیرت و به جامعه ما عزت می بخشد "

 

         

از مترو پیاده شدم و آروم به سمت خروجی خیابون حرکت کردم. هر چی به خیابون نزدیک تر می شدم همهمه های بیشتری به گوشم می رسید و توجهم رو جلب می کرد.

از پله ها که بالا اومدم دیگه همهمه ها به سر و صدا تبدیل شده بود. چند خانم محجبه و چادری که تقریباً معلوم بود از نیروهای انتظامی هستن با چند خانم که پوشش مناسبی نداشتن درگیری لفظی داشتن.

انگار می خواستن خانمها رو ببرن به سمت ون هایی که در گوشه ای دیگر از میدان پارک شده بود و اون خانمها هم مقاومت می کردند و کلا منکر بد حجابی خودشون می شدن.

کمی به تماشای این صحنه پرداختم و کمی بیشتر دورو برم رو نگاه کردم. همه جور لباسی دیده میشد. کوتاه، بلند، سبز، زرد، قرمز و گاه گاهی هم چادر هایی مشکی!

مادر و دختری از کنارم رد شدن که خیلی هواسم رو پرت کردن، خانم بسیار محجبه و چادری بود و برخلاف مادر دختر سر و وضعی بسیار نا بسامان داشت، انگار اینها در یک خانه بودند اما کیلومتر ها از هم فاصله داشتند.

هنوز سرو صدای خانمهای بد حجاب و نیروی انتظامی بالا بود،

 البته از حق نگذریم واقعا پوشش اون چند دختر واقعا زننده بود و چشم های هرزه زیادی هم دنبال اونها بود، بالاخره بعد از چند دقیقه کشمکش، دختر ها با نیروهای نظامی کنار اومدن و کمی آستین ها رو پایین کشیدن و روسری ها رو جلو، دکمه های یقه رو بستن و با قول دادن و خواهش به راهشون ادامه دادن.

اینبار از این گشت که برای ایجاد امنیت اجتماعی برپا بود رد شدند و راهشون رو به سمت دیگر میدان کج کردند.

اون طرف تر برادران نیروی انتظامی هم داشتن به برادران عزیزمون گیر می دادن! اونم گیر سه پیچ! خب آخه آقایون هم شورش رو در آوردن با این شلوارای کوتاه و جلف و...

خانمهای نظامی به کارشون ادامه می دادن و کمتر بد حجابی از زیر نگاه تیزشون در می رفت .....

فردای اون روز باز اومدم از همون خیابون رد بشم که باز دیدم شلوغه!

عطف به ماسبق کردم که بازم گشت ارشاده و بازم بگیر و ببند اما انگار نه امروز صداها کمی فرق داشت

پله ها رو طی کردم و بالا رسیدم، دیدم باز پلس و بازم هم راهی بسته!

اما انگار این دفعه فرق داشت راه بسته بود اما خانمی با همون سرو وضع نا مناسب مثل همون زنهای بد حجاب دیروز از یک خودرو پیاده شد!

ولی اینبار ...

اینبار داشتن از این خانم بد حجاب با گل و تشویق استقبال می کردن! کمی که دقت کردم دیدم بله! چشممون به جمال یکی از بازیگران زن سینمای ایران روشن شده که قصد ورود به یکی از سینما ها رو دارن.

چه سعادتی!

چه باشکوه!

چقدر طرفدار!

اما انگار ماموران امروز مهربان شده بودند و انگار اصلا پوشش این خانم بد نبود؟! اما از انصاف نگذرم پوشش دیروزی ها از این خانم بد تر نبود!

با خودم فکر کردم

واقعا این رفتار دوگانه چه ارشادی در پی خواهد داشت؟

فرق این بد حجاب و اون بد حجاب در چیست؟

آیا هنجار شکنی فقط برای مردم معمولی ممنوع است؟

آیا بی حجابی و بدحجابی فقط باید برای این دختران معمولی جامعه ممنوع باشد؟

آیا صرف اینکه این خانم هنرمند است یا سرمایه دار و یا... دیگر کسی حق ندارد او را امر به معروف کند؟

آیا اسلام را باید به سبک خودمان تعبیر کنیم؟ آیا وقتی دیگران این صحنه را می بینند در مورد ما و اسلام دوگانه ما چه فکری می کنند؟؟

اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در مسلمانی ماست

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 1 شهریور 1391 | توسط : مبین | نظرات()