"حجاب برتر، به زنان ما عفت، به مردان ما غیرت و به جامعه ما عزت می بخشد "

با سلام

حجاب یکی از محورهای مهم قیام مردم ایران بود و ظلم رضا خان که باعث کشف حجاب شده بود خود یکی از دلایل و اسباب انقلاب ایران شد.

زنان پاک ایران با حمایت حداکثری خود از انقلاب اسلامی ایران و حضور گسترده خود در سرنوشت کشور، نشان دادند که همچنان به اسلام و احکام پاک و گرانبهای آن پایبند هستند.

رهبر کبیر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز با ستایش از این بزرگ زنان تاریخ ایران در هر یک از سخنان خود به رهنمودهایی در خصوص حجاب می پرداختند که به مناسب سالگرد ارتحال آن بزرگ مرد تاریخ گوشه هایی از آن سخنان را برای شما قرار دادم.

    

«ای زن های محترم، بیدار بشوید، توجه كنید بازی نخورید، گول این شیاطین را كه می خواهند شما را به میدان بكشند نخورید، اینها فریبنده اند ...، به اسلام پناه بیاورید، اسلام برای شما سعادت ایجاد می كند.»( پیام به مناسبت روز زن، 26/2/58)

«آن آزادی كه آنها می خواستند برای مملكت ما، آن آزادی است كه هم جوان های پسر ما را و هم جوان های دختر ما را به تباهی می كشد. آن آزادی را آنها می خواهند، كه من از این تعبیر می كنم به آزادی وارداتی، آزادی استعماری؛ یعنی یك آزادی كه در ممالكی كه می خواهند وابسته به غیر باشد، این آزادی ها را سوغات می آورند.»

«تا این خانم ها توجه شان به این است كه فلان مُد باید از غرب به اینجا بیاید، فلان زینت باید از آنجا به اینجا سرایت بكند، تا یك چیزی آنجا پیدا می شود اینجا هم تقلید می كنند، تا از این تقلید بیرون نیایید، نه می توانید آدم باشید و نه می توانید مستقل باشید. اگر بخواهید مستقل باشید، اگر بخواهید شما را به اینكه یك ملتی هستید بشناسند و بشوید یك ملت، از این تقلید غرب باید دست بردارید. تا در این تقلید هستید، آرزوی استقلال نكنید ...».( به مناسب 17 شهریور، 17/6/58)

«امروز غیر روزهای سابق است ... امروز باید خانم ها وظایف اجتماعی خودشان را و وظایف دینی خودشان را عمل بكنند. عفت عمومی را حفظ بكنند و روی آن عفت عمومی كارهای اجتماعی و سیاسی را انجام بدهند.»( در جمع شركت كنندگان ایرانی در كنفرانس نیمه دهه زن در كپنهاك، 19/6/58)

«مع الاسف زن در دو مرحله مظلوم بوده است: یكی در جاهلیت زن مظلوم بود و اسلام منت گذاشت بر انسان و زن را از آن مظلومیتی كه در جاهلیت داشت بیرون كشید ... در یك موقع دیگر در ایرانِ ما زن مظلوم شد و آن دوره شاه سابق و شاه لاحق بود. با اسم اینكه زن را می خواهند آزاد كنند، ظلم ها كردند به زن؛ زن را از آن مقام شرافت و عزت كه داشت پایین كشیدند.

... به اسم آزادی «آزادزنان» و «آزادمردان» آزادی را از زن و مرد سلب كردند ... زن را مثل عروسك پایین آوردند. در صورتی كه زن انسان است، آن هم یك انسان بزرگ؛ زن مربی جامعه است. از دامن زن انسان ها پیدا می شوند.»( پیام به مناسبت روز زن، 26/2/58)

برچسب ها: امام خمینی، حجاب انقلابی، حجاب نهضت اسلام، حق حجاب، حجاب رضا شاه، حجاب ساواک،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : شنبه 13 خرداد 1391 | توسط : مبین | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic