"حجاب برتر، به زنان ما عفت، به مردان ما غیرت و به جامعه ما عزت می بخشد "

(پیشاپیش بابت عکس ها عذرخواهی می کنم)

زنگ خطرهایی که هر روز به صدا در می آید ما را به چه میخواند؟

جوانی دورانی پر فراز و نشیب است، جوان به دنبال ماجراجویی ، تنوع ، سرگرمی و به قول عده ای عشق و حال است.

جوانان رفتارها و عقاید خود را از کودکی آموخته اند و میزان تقید آنها ریشه در خانواده و اطرافیان دارد.

علاوه بر اینکه وقتی فشارهای غیر منطقی و مخالفتهای بی دلیلی در جلوی او قرار می گیرد سر به مخالفت نهاده و خواسته و ناخواسته اقدام به هنجار شکنی می کند.

این طبیعت جوانیست که حق خود را از طبیعت میخواهد. اما خواسته ها و امیال انسانی تمامی ندارد و هر چه آن را رها تر و آزادتر بگذاریم باز خواسته ای دیگر دارد و سیری ناپذیری جزء ذات انسان است.

حال با تمام این اوصاف جوانانی که در خانواده هایی بی بندو بار رشد یافته اند ، همچنان این بی قیدی را به دنبال دارند و همواره به دنبال راهی برای رسیدن به امیال خود هستند. امیالی که گاه باعث از دست رفتن زندگی سالم یک جامعه میشود.

بی شک نمی توان همه مردم را وادار به خوبی نمود و در یک اجتماع همه جور آدم با عقاید ، رسوم و تفکر مختلف وجود دارد. وقتی ما زیستن در یک اجتماع را می پذیریم باید پایبند این قواعد هم بود، از طرف دیگر مسئولین نیز در قبال جامعه تحت امر خود وظایفی دارند و می بایست این جامعه را با مدیریت درست خود به کمال برسانند که این کمال هم کمال مادی است و هم معنوی.

وقتی در کشور راهکار درست برای مقابله با تهاجم نرم دشمن طراحی نشده باشد، وقتی بگیر و ببندهای خیابانی و عمومی ، تنها وسیله بازدارنده باشد، کار به پستو ها و حیات خلوت ها می کشد. کار به جایی می رسد که عده ای به خود اجازه می دهند به شکلی بدتر، و دیگر نه با مانتویی کوتاه یا شلواری چسبان ، بلکه بدون آن پوشش اندک و در استخرهایی که مختلط است به خواسته های غیر شرعی خود برسند.


 

وقتی مسئولین راهکارهای یک ارتباط شرعی را فراهم نمی کنند ، وقتی بزرگان دین و سیاست، تدابیری برای مقابله با جنگ نرم ندارند، وقتی فقط و فقط به نهی از منکر بسنده می کنند، این ناهنجاری ها هر روز به شکلی جدید و از گوشه ای دیگر سر بیرون می زند.

و این می شود که حالا شاهد استخرهای مختلط در محل های خصوصی هستیم. واقعا گناه این رفتارها و هنجار شکنی ها بر عهده کیست؟


   

آیا می توان تنها و تنها گناه آن را بر گردن جوانی و خام بودن عده ای انداخت؟ آیا می توان با غرایض ذاتی انسان فقط مبارزه کرد؟ بدون اینکه راهکارهای دینی را امتحان نمود؟

وقتی دین اسلام برای این فشارهای جنسی ، سوپاپ های اطمینانی را تدبیر نموده است، چرا مسئولین و مدیران دینی و سیاسی کشور به دنبال این راهکار ها نمی روند؟ آیا فقط باید گناه را گردن جوانان انداخت؟  آیا دین ما فقط دستور به نهی از منکر داده است؟ آیا معروف ها باید به هر بهانه ای فراموش شود ؟

بیشتر بیاندیشیم....
برچسب ها: استخر مختلط، استخر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 7 آبان 1392 | توسط : مبین | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic